



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 12 mA |
| Max Input Voltage | 22 V |
| Load Regulation | 1 mV |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
Stock: 86
Distributors
pcbx
Unit Price$4.34879
Ext.Price$4.34879
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.34879 | $4.34879 |
| 10 | $3.35057 | $33.50570 |
| 25 | $3.14445 | $78.61125 |
| 50 | $2.95102 | $147.55100 |
| 100 | $2.82727 | $282.72700 |
| 300 | $2.72057 | $816.17100 |
| 500 | $2.61788 | $1308.94000 |
| 1000 | $2.55305 | $2553.05000 |
